تبلیغات
Windows 8 - آموزش استفاده از Remote Desktop در ویندوز 8
Microsoft's next generation operating system Windows 8

روش استفاده از Remote Desktop در ویندوز 8

 

Windows-8-Remote-Desktop

یکی از ابزارهای پرکاربرد و مفید در شبکه که در ویندوز 8 هم وجود دراد Remote Desktop می باشد ، این ابزار به شما اجازه می دهد ، که بصورت مستقیم توسط ویندوز 8 به سیستم دیگری در شبکه متصل شوید ، البته این را از ذهنتان بیرون کنید که قرار هست فایلهای به اشتراک گذاری شده سیستم طرف مقابل را ببینیم ، با این نرم افزار قدرتنمد به سیستم طرف مقابل وصل شده و دکستاپ وی را روی سیستم خواهید دید و کنترل کامل سیستم او را از لحاظ کیبورد ، موس و تمام درایوها را در ختیار خود در می آورید ، این ابزار بسیار پر کاربرد برای مدیران و پشتیبانان شبکه بسیار مفید بوده زیرا که به راحتی ایراد هر سیستمی را بدون مراجعه به محل از پشت سیستم خودشان رفع کنند.

تغییرات عمده ریموت دکستاپ در ویندوز 8 :

- سازماندهی کردن تمام سیستم های ریموت شده در یکجا و نمایش آنها بصورت موزاییک در متروی ویندوز 8.

- برای هر سیستم می توان با تعریف خاص خودش به آن وصل شده و تنظیمات جداگانه ای روی هر کدام انجام داد .

- قابل اتصال همزان به دو سیستم بطور موازی و کار کردن با هر دو در یک لحظه .

- بعلت لمسی بودن محیط ویندوز 8  کار کردن با این ابزار بسیار ساده تر شده .

- ایجاد امنیت توسط ارسال ایمیل (بدین منظور که جهت اتصال به یک کاربر در یک گروه شبکه حتما می باست از سمت مدیر شبکه یک ایمیل تایید دریافت گردد ) .

- لذت اسفاده از آن بخاطر تکنولوژی RemoteFX technologies ، شامل RemoteFX Multi-Touch, RemoteFX Media Streaming, Remote Desktop Easy Print و غیره .

راه اندازی Remote Desktop :

در ابتدا  Remote Desktop را از زیر Productivity مترو ویندوز 8 کلیک کنید (جهت راحتی کار بهتر هستش از جستجوی ویندوز استفاده کنید تا این ابزار را راحتتر پیدا کنید ) . حال صفحه زیر به نمایش در خواهد آمد:

در صفحه باز شده روی Install کلیک نمایید.

در صورت موفقیت آمیز بودن مراحل نصب آیکون زیر در صفحه شروع ( مترو ویندوز 8 ) به نمایش در خواهد آمد :

Remote Desktop App 

آیا تجربه راه اندازی داشته اید ؟

بعد از طی کردن مراحل بالا حال نوبت به این رسیده تا بر روی آیکون ایجاد شده در صفحه شروع کلیک نماییم ، اگر برای اولین بار است که از ریموت دسکتاپ اسفاده می کنید صفحه زیر نمایش داده می شود .

Windows 8 Remote Desktop PC Name

در این صفحه به راحتی می توانید تنظیمات دلخواه خود را اعمال نمایید :

Access RemoteApp and Desktop Connections : این عنوان به مدیر شبکه یا خوتان کمک میکند تا به راحتی و با امنیت کامل به دکستاپهای کاربران دسترسی پیدا  نمایید . البته بعنوان یک کاربر ساده در شبکه نیاز دارید که با یک ایمیل مسقیم از طریق مدیر شبکه مجوز اتصال را دریافت نمایید .

Use a Remote Desktop Gateway server: استفاده از مسیریاب سرور ، این گزینه در شبکه های اشتراکی بسیار پر کاربرد می باشد ، بخصوص برای شبکه هایی که توسط vpn به هم متصل شده اند  ، به این صورت که تمام آدرسها در مسیریاب (Gateway) روتر مپ شده و دسترسی بعدی در چنین شبکه ای برای فرد یا مدیر سریعتر صوت می گیرد .

در صورتی که قبلا یکبار وارد ریموت دسکتاپ شده باشید و تنظیمات بالا را انجام داده باشید ، دیگر صفحه بالا را مشاهده نخواهید کرد ، بجای آن ، صفحه زیر بعوان صفحه اصلی (Home Page) ریموت دکستاپ مشاهده خواهید نمود .

بعد از برقراری ارتباط با سیستم راه دور چکارهایی میتوان انجام داد ؟

بعد از اتصال ، تمام ورودی های شما مانند ورودی های کیبورد ، موس و . . . بصورت مستقیم روی سیستم مقابل ( سیستمی که توسط ریموت دکستاپ به آن وصل شدید ) اجرا خواهد شد .

Remote Desktop App

در شکل زیر مشاهده می نماییید سیستمهایی که به آنها متصل شده اید بصورت لایه لایه بر روی هم قرار گرفته و شمایی از آنها را در بالای صفحه بصورت یک تصویر بند انگشتی قابل مشاهده می باشد و می توانید هر زمان که خواستید بین هر کدام از آنها سوییچ نمایید.

Windows 8 Remote Desktop Add More