تبلیغات
Windows 8 - آموزش فعال نمودن مدیریت اتصالهای شبكه وایرلس در ویندوز 8
Microsoft's next generation operating system Windows 8

آموزش فعال نمودن مدیریت اتصالهای شبكه وایرلس در ویندوز 8

 

مدیریت اندازه گیری حجم تبادل اطلاعات اتصالهای شبكه وایرلس یكی از ابزارهای جدید ویندوز 8 می باشد ، كاری كه در گذشته با نصب نرم افزارهای كنترل ورودی و خروجی شبكه صورت می گرفت هم اكنون در ویندوز 8 بصورت یک ابزار تعبیه گردیده تا به راحتی بتوان تمام ورودی و خروجی های شبكه وایرلس را بصورت كیلو بایتی و بدون كند شدن تبادل اطلاعات كنترل نمود.

روش فعال سازی این گزینه :

برای فعال سازی ابزار اندازه گیری حجم تبادل اطلاعات در شبكه های وایرلس ، مانند شكل زیر به لیست شبكه های وایرلس موجود رفته و بر روی كانكشن دلخواه خود كلیك نمایید (برای كاربرانی كه از تبلتهای لمسی استفاده می كنند باید چند ثانیه روی كانكشن مورد نظر را لمس نمایند ) . وقتی لیست تنظیمات مشاهده گردید گزینه "Set as metered connection" را انتخاب نمایید تا كنترل تبادل اطلاعات فعال و شروع به كار نماید .

شبكه های وایرلس ویندوز 8

كنترل مقدار اطلاعات تبادل شده  :

برای اینكه مشاهده نمایید چه مقدار اطلاعات در كانشكن مورد نظر شما تبادل گردیده  ، در لیست كانكشنها مانند شكل زیر بر روی كانكشن مورد نظر خود كلیك نمایید( برای تبلتها و گجتهای لمسی یك بار كانكشن مورد نظر لمس گردد .) متاسفانه تنها گزینه ای كه در این ابزار در نظر گرفته نشده ریست خودكار تبادل اطلاعات است و هر زمان كه نیاز داشتید كه این مقدار ریست شود باید خودتان بصورت دستی آن را reset نمایید .

شبكه های وایرلس در ویندوز 8

روش مشاهده تاریخچه تبادل اطلاعات :

اگر تمایل دارید تا تاریخچه ای از تبادل اطلاعات در شبكه های وایرلس خود داشته باشید ، به Task Manager رفته و بر روی تب "App history" كلیك نمایید . همانطور كه در شكل زیر مشاهده می فرمایید گزارشی از تمامی تبادل اطلاعات مربوط به نرم افزارهای موجود در سیستم قابل مشاهده می باشد . (جهت اجرای  task manager می توانید با تایپ كردن كلمه task manager در صفحه شروع ( مترو ) یا با راست كلیك كردن روی taskbar و انتخاب  "Task Manager" آن را اجرا نمایید .

تسك منیجر در ویندوز 8

خوب ، شما یاد گرفتید كه چگونه از ابزار تبادل اطلاعات در شبكه وایرلس استفاده نمایید ، فقط به یاد داشته باشد این ابزار مخصوص شبكه های وایرلس است و در شبكه های با سیم (Ethernet connections) كاربردی ندارد .